30. 06. 2013

Brigády, které vás mohou zabít

Jak si vydělat, aniž byste zameškávali školu a přitom se nenadřeli? Darujte. Darujte části svého těla a můžete si přijít na slušné peníze. Otázkou je: přežijete?

Plazma

Darovat plazmu není v podstatě nic zvláštního. Je to jako darovat krev, což se obecně bere za prospěšnou činnost. Krevní plazma je používána hlavně na výrobu léků. Její odběr trvá asi tak 40 minut. Po příchodu na kliniku se zaregistrujete, vyplníte dotazník a pak už jen čekáte, až si vás zavolá doktorka. Ta vám změří teplotu a tlak a doporučí vás k odběru. Pak už jen pár desítek minut sedíte mezi dalšími dárci. Doporučuji si s sebou vzít knihu, časopis nebo cokoli jiného, co můžete dělat jednou rukou a na veřejnosti, protože se to možná nezdá, ale 40 minut zírání do zdi je na prd.

Plazma se velice rychle obnovuje a vy ji tak můžete darovat často. Na některých klinikách i jednou za 7 dní. Odměna za plazmu se pohybuje kolem 400 kč za odběr.

Problém u odběru plazmy je takový, že díky jeho zaplacení odvádí soukromé firmy dárce od darování krve a nemocnice tak trápí nedostatek krve.

Sperma - POZOR JEN PRO MUŽE!

Darovat sperma už otevírá mnohem složitejší otázku. Jsem ochoten připustit a smířit se s tím, že po světě budou pobíhat malí spratci, kteří budou moji, ale já o nich nebudu vědět? Pokud odpověď je ano, nemáte problém. Ideálním dárcem je muž ve věku 18 až 34 let, v dobré zdravotní i psychické kondici a s minimálně středoškolským vzděláním. Největší zájem je však o vysokoškoláky. Je nutné vyplnit dotazník. V něm je nutné uvést nejen své bydliště a datum narození, ale například i výšku, hmotnost, barvu očí, nejvyšší dokončené vzdělání a řadu dalších podrobností. Po odeslání dotazníku čeká zájemce o dárcovství vyšetření ejakulátu. Výsledky se dozvíte do 60 minut po odevzdání vzorku. Pokud vyhovujete, hned dostanete kelímek.

"Zatímco u nás se odměna pohybuje kolem 500 korun, v Německu jsem za jednu dávku dostal téměř pět tisíc. Když tam zajedete desetkrát, máte půl roku na základní studentské vyžití," vysvětluje Roman Vávra, student fakulty sociálních věd. Na německou kliniku jezdí přibližně dvacetkrát do roka vlastním autem. "Někdy mě napadne taková myšlenka, že třeba na stará kolena pojedu na výlet do Německa a ve městech budu potkávat své potomky, ale jinak o tom moc nepřemýšlím," svěřil se student.

Vajíčka - POZOR JEN PRO ŽENY!

S vajíčky je to v podstatě stejné dilema jako se spermatem. No, i když ženský to prožívají trošku víc osobně. Navíc žena musí projít mnohem složitějším vyšetřením a to jak fyzickým, tak i psychologickým. Zjišťuje se motivace a ochota. Je totiž pravděpodobnější, že si to holka rozmyslí a začne pátrat, kdo dostal její vejce a že chce svoje dítě! Celý proces je ale anonymní a není možné se takové informace dopátrat. Pokud tedy nepřijdete s párem a neřeknete: "Jim to chci dát!"

Dárcovství je v České republice vždy dobrovolné a bezplatné, ale bohužel v dnešní době je vajíček málo, a také neexistuje žádná vaječná banka jako je tomu u spermií, a proto jednotlivé kliniky nabízejí dárkyním vajíček velmi zajímavou finanční odměnu, která se pohybuje okolo 15000 - 20000 kč.

Vlasy

Pokud máte dlouhé a kvalitní vlasy, je jejich prodej asi tou nejjednoduší a morálně nejlehčí cestou, jak si vydělat. Odměna za ně se vyměřuje podle jejich délky, kvality a barvy. jako příklad uvedu přírodní blond vlasy v délce 60 cm, které se vykupují kolem 30 - 40 000 kč za kilogram.

Ledvina

Jestli také občas ve finanční tísni žertujete, že prodáte ledvinu, vězte, že to v ČR není nikde legální a pokud se chcete obětovat, musíte si najít kupce na černém trhu.

Žádný způsob darování není bez rizika. O všech se můžete dočíst na internetu nebo přímo u zdroje (na klinice, kde se tyto "operace" provádí). Pokud vás článek inspiroval, věnujte těmto informacím o rizikách velkou pozornost, protože někdy to není prostě onanie do kelímku.