14. 08. 2010

Comeback Kid - Symptoms & Curses 2010

Nové, v pořadí již čtvrté LP hardcorové kapely z Winnipegu, přichází tři roky po jejich posledním počinu a dokazuje, jak vyspělými se tihle muzikanti za osm let svého fungování stali. Hned po prvním poslechu nové desky Comeback Kid nebudou  starší posluchači hardcoru a punku zklamáni a zastánci modernějšího soundu si rovněž přijdou na své.

Úvodní vypalovačka "Do Yourself A Favor" nastartuje ostrou jízdu, která nezkrotne až do konce alba. Tu notně podpoří i hitovější "G. M. Vincent & I", jež je jen demonstrací síly Comeback Kid a vyčnívá na albu především sborovými popěvky, které se jistě chytí v kotli na každém koncertu kapely. A i když v průběhu desky tempo písní postupně zvolňuje, neztrácí se nic z jejich energičnosti.

Nejde přitom jen o nějakou punkovou uspěchanou sbírku dvouminutových songů, ale o důkladně promyšlené a nahrané album. To že jsou hardcoraři z Winnipegu schopní kluci, ostatně předvedli už na předchozím albu z roku 2007 „Broadcasting“, která je vyšouplo rovnou na hlavní pódia festivalů a to nejen za mořem, ale i na našem kontinentu. Měli jsme se o tom nakonec možnost přesvědčit už na loňském ročníku Rock for People v Hradci Králové.

V písních "Manifest" a "Magnet Pull" se navrací punková dravost, které připomíná období kolem desky Wake The Dead (2005). Poslední songa desky "Pull Back The Reins", ve které se mísí všechny prvky moderního hardcoru s řádnou dávkou nasranosti, jakoby říkala "My sakra zdaleka nekončíme a máme vám zatraceně pořád co říct!"

Z alba je nemálo cítit nádech vedlejšího hudebního projektu zpěváka Andrewa Neufelda, který se jmenuje Sights and Sounds a dává velký důraz na atmosféričnost písní. Přesně taková je cítit například ze skladby "Because Of All The Things You Say " nebo "Get Alone". S přibývajícími odposlechnutými minutami nového cd Comeback Kid máte pocit, že se noříte právě do zvuku Andrewa vedlejšího projektu a poslech desky tak nabírá ještě další rozměr, což je v rámci toho žánru zpestření, kvůli kterému deska za poslech jistě stojí.

Comeback Kid - Symptoms & Curses vychází 31. 8. 2010

1. Do Yourself A Favor 
2. Crooked Floors 
3. G.M. Vincent & I 
4. Because Of All The Things You Say 
5. The Concept Says 
6. Balance 
7. Symptoms And Cures 
8. Manifest 
9. Get Alone 
10. Magnet Pull 
11. Pull Back The Reins