21. 04. 2014

Comics Point

Díky Sheldonovi a 4chan už vlastně není pro normální populaci nic tak hrozného a nepochopitelného na tom, být geek. Bereme je na vědomí, pobaveně sledujeme, když z jejich geniálně pošahaných myslí vzejde další meme, který nám mluví z duše, a tak nějak jsme rádi, že nejsme jako oni.

 Vedle WOWka a porna bývá jejich zálibou ještě jedna oblast, která se shodou náhod kříží s jednou z mnoha mých životních radostí – komiksy. Asi jako každý jsem začínala na sexistickém Čtyřlístku - tahle šokující deziluze mě nečekaně zasáhla až v pozdějším věku, když jsem v jakémsi dívčím teenage časopise četla rozhovor se zneužívanou dívenkou, která si musela hrát se strejdovým Myšpulínem. Nekecám.


Pak jsem chvíli přežívala na Rychlých šípech, díky kterým vím, že nemám nikdy volat žertem o pomoc ani kouřit, a že ten Mirek Dušín tak krásně běží. I přes velkou snahu mého otce mě u tohoto dílka udržet jsem se nakonec urvala ze řetězu a v trafice zakoupila svého prvního Kačera Donalda. Naprostá absence moralizování mě uchvátila natolik, že jsem KD (ach, ty zkratky) poctivě sbírala a nakupovala několik následujících dlouhých let a ačkoliv jsem byla nucena několik krabic odexpedovat na chatu, trávila jsem u nich nostalgicky aspoň léta.

V současné době je mým bohem Stan Lee a modlou Marvel. Ačkoliv k Marvelu pořád cítím zášť za katastrofický casting do Spider-mana a ke Stanovi za to, že zabil Gwen Stacy. Možná to má co dočinění s tím, že jsem taky blondýna. I když mě čas od času zamrzí, že jsem se nenarodila o něco dřív, abych mohla vidět naživo The Doors a dělat dlouhovlasá a zfetovaná bordel na Woodstocku, na druhou stranu jsem štěstím bez sebe, že žiju teď a tady. Nejenom, že se kina pravidelně plní blockbustery v podobě filmových adaptací komiksů, ale hlavně - trh s komiksy a komiksovými proprietami ještě nikdy nebyl tak přeplněný.

Ještě donedávna bylo možné superhrdinsky/superzáporácky vytunit své obydlí pouze díky eBayi. Žádný pořádný nerd obchod á la Big Bang Theory, žádný monstrózní Comic Con a žádný živý Iron Man u premiéry druhého dílu. Česko komiksovým fanouškům zkrátka nepřálo. Už jen proto mě málem zasáhla zástava myokardu, když jsem dostala echo ohledně nového obchodu Comics Point. S přítelem jsme fanaticky nasedli do auta a řítili se ulicemi Prahy. Byla jsem tak rozjetá, že jsem dokonce dokázala zaparkovat do řady, jen abych nemusela několik nekonečných dalších minut hledat jiné místo, a tam byla - Svatyně přetékající orgasticky naplněnými regály. Mé bolestně ušetřené peníze zmizely rychleji než věrohodnost Radka Johna a já si nesla domů náruč plnou lásky a porozumění.


V současné době se mé úspory hromadí s jedinou vizí – zakoupení busty Iron mana a její následné nekonečné adorování. Pokud máte v plánu mi tuto či jinou action figure vyfouknout, dobře si to rozmyslete, protože si zahráváte s možností, že mi bude způsobeno celoživotní trauma.

Sobectví stranou.. Comics Point najdete na Vinohradské 111. Vedle zmíněných action figures, mezi kterými se dá nalézt vše od Star Wars až po Marvel, jsou tu samozřejmě tuny kvalitního komiksového počtení. Pro fajnšmekry doporučuji obzvlášť regál s kousky v originálním vydání.


Za kasou potkáte příjemnou blonďatou (yes!) slečnu, která se v současné době pyšní výkonem nejlepšího povolání ve vesmíru. Na dotaz, zda nehledají zaměstnance na její místo, se jen pobaveně usmála, zatímco uvnitř jistě zažila jeden z nejsrdečnějších záchvatů smíchu svého života, a zdvořile odpověděla, že ne.

Takže smůla.