04. 03. 2008

Cyanide and Happines

Trocha nekorektní zábavy na dlouhé chvíle u internetu.

Tohle se mi stává opravdu velmi často a jsem skálopevně přesvědčen, že rozhodně nejsem jediný, kdo má takový ten pocit, že má spoustu věcí na práci (bohužel, většinou to není jen pocit) a pořád ne a ne si vybrat čeho se chopit dřív, díky čemuž zákonitě končí surfováním po internetu a hledáním alternativní zábavy na jakékoliv téma. Výsledkem jednoho takového děsivého honu byla stránka čítající dnes již něco kolem 1200 stripů, http://www.explosm.net.

Čtyři tvůrci sypou z rukávu každý den jeden strip tu naprosto absurdního, tu černého a jindy zase ryze sexistického humoru, který mě osobně nadmíru vyhovuje, ale slabším povahám se nedoporučuje. Kromě již zmíněných stripů jsou na jejich stánkách ještě dvě sekce, které si opravdu zaslouží bližsí průzkum a tím myslím jejich flash movies (doporučuju hlavně Sign a I Love Noodles) a také moje oblíbené „Reviews Of Movies We Haven't Seen“, které filmového fanouška dokážou perfektně pobavit:)

Ale jak to vlastně všechno vzniklo? Když bylo Krisu Wilsonovi 16 let, onemocněl, a po chvíli ho to doma začalo nudit a jedinou jeho zábavou bylo ruční kreslení komiksů (v tom jsme si vcelku podobní, akorát já je nekreslím, jen je čtu). Brzy s tím přešel z papíru na počítač a založil si vlastní stránku, nazvanou Comicazi, kde uveřejňoval svou tvorbu. Kris publikoval i na fóru Sticksuicide.com, kde si ho všimli tamější webmasteři Matt Melvin, Rob Denbleyker a Dave McElfatrick a dohromady založili Explosm.net, stránku, která je koncentrovaná převážně na jejich společnou komiksovou tvorbu ve stylu stick figures (ale nejen tou).