13. 03. 2008

Fetishist's not dead

Když se řekne slovo fetiš, ostatně jako mnohým nezaujatým se mi vybaví úchylky typu latex, podpatky, punčocháče atp. Možná i proto jsem při brouzdání po tématických fórech a klubech, za účelem blíže vás seznámit s nejrůznějšími druhy lidské úchylnosti, tyto všeobecně povědomé a hojně vyskytované typy fetiše záměrně přehlížela a soustředila se, řekněme, na ty méně tradiční.

Skutečnost, že někoho vzrušují dámské podpatky, totiž dnes už opravdu nikoho neohromí. Věnovala jsem se proto těm spíše méně znalým způsobům, které na poli mediální propagace ještě nedosáhly označení ‘běžné’ a které stále mají svá neprozkoumaná území, která překvapí minimálně originalitou.

Při pátrání po směrodatných odkazech jsem si vysvětlovala větší nedostupnost informací právě strachem před napadením “těch normálních”, ale mé domněnky vyvrátila už první fakta získaná o fetiši, kterým  jsem se hodlala zabývat jako prvním pro její neobvyklost, a to plyšofilii.

Jestli je tu řeč o nějaké diskriminaci, tak určitě ne na jejich straně. Naopak. Místy jsem si připadala v utlačované pozici (jakožto vyznavač obyčejného styku s objektem opatřeným životními funkcemi) já sama. Lidé, ať už s jakýmkoliv druhem vyznávaného fetišismu, jsou až překvapivě sdílní, co se jejich zaměření týče. Mohou se přetrhnout, kdo má v co do počtu větší vybavení pomůcek a kdo víc zkušeností. Mají své kluby, pořádají své konference, meetingy a další aktivity.

Když pojmu toto téma globálně, Česká republika za západnimi státy opravdu těžce zaostává. Přeci jen jsme v tomto ohledu více konzervativní a méně nápadití. Překvapilo mě, že např. USA, které jsem vždy považovala v tomto ohledu za prudérní, se honosí opravdu širokým spektrem objektů sloužících jako stimul fetišistova uspokojení a každý tu tasí jednu kontroverznější úchylku za druhou, kdy jejich rozmanitost opravdu nezná mezí.

Poptávka je opravdu veliká, a tak si zde například dvě slečny vytvořily svůj vlastní web, kde poskytují prostřednitvím telefonního hovoru potěšení pro platícího zákazníka v podobě dokonalé konstrukce představy, jak si to dívky rozdávají s nafouknutým balonkem. Seznamovat vás se všemi druhy fetišismu najednou by bylo na dlouho a taky trochu škoda, takže vám je budu odhalovat postupně, dokud nedojdou zásoby (což asi jen tak nebude).

Už teď se tedy můžete těšit na první díl mého explicitního seriálu věnovaný lásce a plyšákům. Již brzy na youngstyle.