12. 08. 2010

Fresh Film Fest

Letošní ročník Fresh Film Festu (FFF) proběhne netradičně v Praze, od čehož si jeho vedení slibuje především větší účast diváků. V hlavním městě se tak v době od 25. do 29. srpna představí 150 filmů různých žánrů a také dva britské kultovní televizní seriály - The Mighty Boosh a britcom Garth Marenghi’s Darkplace. Leitmotivem celého festivalu jsou hrdinové. V jakékoliv podobě. Filmy s touto tématikou lze vidět v soutěžní kategorii Fresh generation, Fresh classics a v podsekci studentských filmů. 

Festival zahájí komediální film Scott Pilgrim proti zbytku světa, kde mladík bojuje o srdce své dívky se sedmi jejími superhrdinskými expříteli. Stejně jako on se i vy můžete na FFF pořádně zapotit - například u filmu Restrepo, který vás uvede do kruté reality války v Afghánistánu. Celý snímek tvoří sestříhané autentické záběry, které pochází z kamer instalovaných vojákům přímo na helmy. K vidění bude ale i film režiséra filmů Borat a Bruno s názvem Religulous, v němž si autor střílí z náboženství s citlivostí sobě vlastní. Nedoporučuje se ortodoxním věřícím.

Součástí festivalu budou i projekce pod širým nebem a to na Střelečáku, kde vás jistě potěší sníženým vstupným, a potom na Parukářce, kde si můžete vychutnat komediální sci-fi Václava Vorlíčka Kdo chce zabít Jesii dokonce úplně zdarma. 

Vstupenky seženete v paláci Akropolis za vlídnou cenu 69 kč. Pokud patříte mezi filmové nadšence a nechcete si festivalové dění narušovat neustálým běháním a sháněním lístků, je možnost koupit si akreditaci na celé dny, která vás přijde na 600 Kč.

Chcete-lie ale stihnout co nejvíce filmů, musíte se na těch pět dní přestěhovat mezi kino Aero, palác Akropolis, divadlo Ponec, kino Světozor, letní kino Parukářka a letní kino Střelák.

Není jistě bez zajímavosti, že v porotě hlavní soutěže zasedne jako jedna ze tří porotců Martha Issová. (Která na tiskové konferenci dost nešťastně prohlásila, že denně dokáže opravdu pozřít maximálně tři filmy.) Uvidíme, jak zvládne festivalovou nadílku, která je opravdu bohatá.