03. 06. 2007

Haste the Day - Presurre the Hinges

Pressure the Hinges je nejnovějším počinem tvrdší partičky Haste the Day, která hraje dnes stále více populární křesťanský metalcore.

Na této scéně působí už několik let a za tu dobu stihli vydat jedno EP a dvě regulerní nahrávky. V březnu letošního roku přicházejí Haste the Day nejen s novou deskou, kterou poprvé nahrávali s novým zpěvákem Stephenem Keechem, který zastoupil bývalého vokalistu Jimmyho Ryana. Ryan dal totiž přednost práci pro label Tooth and Nail, na kterém mimo jiné kapela vydává prostřednictvím Solid State Records.

S novým zpěvákem přichází i nový zvuk kapely, který je teď o něco více stravitelný pro uši masových posluchačů. To ovšem neznamená, že byste byli o něco ochuzeni. Hardcore řev střídá melodický vokál, metalové bicí nešetří dvoušlapkou a basa se bezchybně doplňuje s hutnými kytarovými riffy. Všechny tyhle prvky propojují silné melodie a texty inspirované vírou a životem kapely.

Celá deska je výborně uspořádaná a producentovi patří velká poklona. Úvodní intro Eye of the Needle navodí pocit klidu a pohody, který okamžitě bere za své v momentě, kdy na vás kluci z Haste the Day vychrlí pětici hardcore pecek. Vydechnete si až při pomalé baladě Janet's Planete, po které vás opět čeká nálož tvrdých melodií v čele se singlem Stitches. Těsně před koncem atmosféru zklidní instrumentálka Eremus, aby celá deska mohla vyvrcholit posledním hitem Chorus of Angels.

Deska vychází ve dvou verzích a mimo té standartní si můžete připlatit pár dolarů za speciální edici, na které najdete tři bonusové skladby (jednu nevydanou + dvě dema) a DVD, které obsahuje trojici videoklipů ke starším songům, materiály ze zákulisí a záznam posledního koncertu s Jimmy Ryanem v domovském Indianapolis.

Pressure the Hinges patří mezi desky, od kterých sem si nic nesliboval a mile mě překvapila. Téměř každý song je potenciálním hitem a tohle deskou Haste the Day určitě oslovili spoustu nových posluchačů a staré fanoušky rozhodně neurazí. Pokud posloucháte kapely jako Underoath, Norma Jean nebo From Autumn to Ashes, tak dejte téhle bandě šanci a může se lehce stát, že budete mít novou oblíbenou kapelu. A pokud už se rozhodnete pro nákup, tak sáhněte po Special Edition, která za těch pár dolarů navíc bez debat stojí.

V současné době dokončují severoamerické turné s From Autumn to Ashes, na kterém obě kapely představily nové desky.

www.hastetheday.com
www.myspace.com/hastetheday
www.purevolume.com/hastetheday