20. 06. 2008

Ian's Sick Sad World - díl II.

Jídlo je bez debat velkým tématem. Specifiky národních kuchyní jsou rozmanité a otázka oblíbených vs. nenáviděných jídel vždy aktuální. A protože jíst musí, až na pár anorekticky založených osob, každý, tedy je nám všem téma stravování společné, rozhodl jsem se na něj zaměřit druhý díl Sick Sad Worldu. A začneme pěkně zvesela.

Že „Happy meal“ není jen prázdný reklamní slogan, zjistila osmiletá holčička z illinoiské Ottawy, když ve svém balíčku, krom přibalené hračky, našla ještě zapalovač, dýmku a balíček marihuany. Tohle „překvapení“ jí neúmyslně nachystal Brandon Scott, zaměstnanec restaurace, když v panice, že bude jeho výbava odhalena vedením, využil balík Happy mealu jako dočasnou skrýš a poté na ni zapomněl. A to bylo keců, že tráva zlepšuje paměť.

O poznání méně „happy“ překvapení skýtal zeleninový salát pro strávníky středoškolské jídelny v Chicagu. Mistr kuchař jeho dresing obohatil o vlastní sperma. Vzpomínce na film -Zahulíme, uvidíme- se lze jen těžko ubránit. Za svůj přečin, který nazval „hecem“, jej čeká dvouletá podmínka, sto dvacet hodin veřejně prospěšných prací a šestnáctitisícová pokuta. Pak ať mi někdo vnucuje saláty jako zdravou alternativu k fast foodu.

Pokud si myslíte, že stravování doma zůstává bezpečnou alternativou, i zde vás musím zklamat. Na pomoc si vezmu případ od našich ja wohl kolegů z Německa. Místní žárlivec neunesl přílišnou péči své přítelkyně o vlastní morče (Myslím vážně to zvíře, bez poznámek prosimvás) a tak se rozhodl, že jej upeče a během romantické večeře při svíčkách naservíruje přítelkyni na stříbrném podnose. Že přítelkyně začala morče postrádat až s plným břichem snad není nutné zdůrazňovat. "Svého mazlíčka zahrnovala láskou více než mě za celé tři roky, co jsme byli spolu. Vždy jsme se hádali kvůli hluku, kterou ta zatracená věc v noci dělala," řekl Werner Brenner na svou obhajobu. Možná si myslíte, že sníst morče je hnus, ale v porovnání s následující pochutinou se stále jedná o slušnou delikatesu.

Řeč teď totiž bude o pánských slipech Jerkys. Ty designerské studio Mixed Spice zhotovilo ze sušeného hovězího masa a nabízí je za necelé tři tisíce korun po internetu. Jestli se neprodané kusy zpracují do populární vakuované verze s indiánem na obalu zůstává otázkou, na kterou nechci znát odpověď ♣