06. 07. 2013

iPhone fetish

Čtvrtá generace mobilního telefonu iPhone splnila veškerá očekávání. Designový skvost, mimochodem jako stvořený pro výrobce skinů a krytů, se ihned stal trhákem v prodejnosti. Rozčarování však přišlo vzápětí, když se strhla lavina stížností ohledně bugů, které nebozí noví majitelé začali hromadně objevovat. Než se nabídne pořádné řešení, pokud vůbec, nezbývá než se s těmihle problémy vypořádat bez Steveovy pomoci.

Nejhorší strašák u iPhonu 4 je „mrtvý bod“. Pokud při telefonování držíš telefon u ucha jinak než silou vůle, připrav se na ztrátu signálu a výpadky. Stačí totiž zakrýt rukou anténu a je po hovoru. Shodou náhod je anténa zabudována v levém dolním rohu, kterého se při telefonování téměř nelze nedotknout.

Řešení se ukázalo ale poměrně jednoduché - stačí kritické místo překrýt nějakou izolační vrstvou a ztráta signálu se znatelně sníží. Tím se dostáváme zpátky ke krytům. Ačkoliv si Česká republika již tradičně na novinku musí počkat ještě minimálně měsíc, podle některých zdrojů dokonce až dva, na webu se už teď dají sehnat desítky různých obalů a dalších vychytávek. Kromě těch klasických, na které jsme zvyklí už od předchozích iPhonů, jsme pro vás vybrali několik dalších.

Pro milovníky retra je tu skutečná must-have položka. Kryt v podobě MC nosiče, který  iPhone promění v perfektní doplněk. A jako třešničku na dort úžasnosti dostaneš ještě stojánek – obal na kazetu. Takže sledování filmů? Double pleasure. (Zdroj)

S nostalgií vzpomínáš na zlaté časy s Game Boyem? Tenhle skin sice nepřičaruje opravdová tlačítka, ale i tak je to pecka. (Zdroj)

Když Swarovski vytvořil vlastní kolekci iPadů a Xboxů, bylo jen otázkou času, než jeho třpytivé spáry dosáhnou i na iPhone. Nyní hrdě představuje luxusní sérii osázenou 1500 krystaly a odpovídající cenou. (Zdroj)

Další verzi iPhonu pro potomky ropných magnátů nabízí společnost Gresso. Zadní skleněná deska telefonu je vyměněná za dřevěnou, kvůli lepší odolnosti proti nárazu. Dostupnost ve dvou verzích - pro ženy s krystaly Swarovski, pro muže jednoduchá. Cena $3500 by však neměla nechat nikoho na pochybách, že i přes teoreticky odolnější dřevěný kryt by tenhle opus na zem spadnout opravdu neměl. (Zdroj)

Problému s anténou se chytilo několik kreativních lidí a vyrobili krabičku s první pomocí. Podaří se uzdravit tuhle signálovou epidemii pomocí náplastí? (Zdroj)

Trochu vtipnější provedení a pravděpodobně i víc odpovídající funkčnost nabízí Aaron Draczynski a jeho bezkonkurenční samolepka. (Zdroj)

Jedinečný vzhled pro iPhone nabízi umělci z GroveMade. Kryty vyrábí z jednoho kusu bambusu ve dvou barevných provedeních, světlém a tmavém. Navíc je možné zadní stranu ozvláštnit designem některého z mnoha tvůrců. Originální a ekologické! A  ani cena není tak strašná, jak by se mohlo zdát. (Zdroj)

Nejlepší na závěr - GelaSkins na svém webu nabízí přes 200 originálních a neuvěřitelně provedených skinů. Nejenže vypadají naprosto perfektně, ale ještě iPhone ochrání před poškrábáním zepředu, zezadu i ze stran. Snadná aplikace i sejmutí dovolují skiny měnit podle nálady aniž by na povrchu telefonu zanechaly jakékoliv stopy. Po zakoupení prvního navíc automaticky získáváš přístup do GelaSkins galerie wallpaperů, takže tvůj iPhone bude dokonale sladěný po zbytek svého iŽivota. ( Zdroj)