17. 03. 2010

Jared Leto aneb 30 sekund na Mars

Mnozí znáte Jareda Leta jako Hollywoodského herce, někteří jako frontmana s kytarou kalifornské kapely 30 Seconds to Mars. Již tento čtvrtek se nám osobně představí i se svými parťáky na koncertě v Praze a tak si pojďme říct, s kým máme vlastně tu čest.

Když jeho starší brácha Shannon začal ujíždět na metalu, propukla u Jareda vášeň v kapelách jako Pink Floyd či Queen. Když později společně sami hudební skupinu založili, od začátku měl v hlavě jasno, že jednou musí udělat stejně pořádnou rockovou megalomanskou show. V silně umělecky založené rodině neměl problém dostat se na studia umění, i když před tím začal studovat nejprve malířství. To také vedlo k tomu, že navrhl veškerý design pro svou kapelu. Jako talentovaný, mladý a charizmatický chlapík dostal brzy roli v prvním seriálu a netrvalo dlouho, aby si ho vybrali i do filmu.

"Poznáš že jsi skutečně slavný, pokud o tobě začnou kolovat řeči, že jsi gay."

Významně zazářil ve filmu Requiem za sen. Mezi další nejzajímavější patří například Klub Rváčů, Alexandr Veliký či Obchodník se smrtí. Ve filmu Chapter 27 musel kvůli roli vraha Johna Lennona přibrat osmadvacet kilo. Film měl nakonec kvůli kontroverznosti problém být vůbec promítán.

Přesto, že jeho role nepatří k těm hlavním, stal se Jared velikým idolem mnoha dívek a vydobývá si své místo v Hollywoodu. Podle časopisu People byl navíc dvakrát po sobě vyhlášen nejhezčím mužem planety. Přes veškerou snahu paparazzi odkrývat Jaredův osobní život, který trávil například s Camreon Diaz, Scarlett Johansson nebo Lindsay Lohan, si však své soukromí do dnes úspěšně chrání.

"Problém s internetem je ten, že všechno je automaticky pravda."

Jeho láska k hudbě je stále silnější a také úspěch kapely nabral na obrátkách. Po vydání druhé desky "A Beautiful Lie", která se stala platinovou a singly získaly mnoho cen, získávají sekundy cenu za nejlepší rockovou kapelu. 

"On si byl tak nesnesitelně jistý sám sebou, že jsem ho chtěl uškrtit." Jimmy Kimmel o Letovi po vystoupení v jeho show.

Kapela nakonec nad vším vítězí. Jared se vzdal nabídky velké filmové role, která zůstala utajena, a s kapelou natočí desku "This Is War", aby pak následně vyrazili na celosvětové turné "Into the Wild", s kterým zavítají i k nám.

Koncert 30 Seconds to Mars slibuje nezapomenutelnou podívanou, naplněnou velkou řadou hitů z nové i předchozí desky, velkou dávkou emocí a ječící davy náctiletých fanynek. O tom, jak se to Jaredu Letovi a spol. podaří, se můžete přesvědčit na jejich pražském vystoupení, které pořádá agentura Conspiracy ve čtvrtek 18. března v Incheba aréně.