24. 03. 2008

Kocovina, part I.

"Tak si dáme ještě jedno lidi, ať jsme zejtra jako rybky - slizký a leklý!"

Znáte to. Důvod, proč se jít opít, se najde vždycky. Narozeniny, svátky, Silvestr, maturita, přijímačky, zkoušky, vysvědčení. . . Kalí se v pátek, kalí se v sobotu. Ale každej den žijeme jen jednou, tak proč neoslavit zrovna třetí středu v měsíci? A dál? Už se Vám nedostává výmluv...? "Když už někdy o sobě vím, hned to oslavím!", zpívá se v jedné známé a neméně pravdivé písničce...

Ráno se pak probudíte a pravděpodobně pouze mlčky trpíte s vědomím, že si za to vlastně stejně můžete sami. Snažíte se vyhnat všechny ty protivný stavy ze svý hlavy a kolikrát máte díky kocovině zabitý celý den. Existuje ale nějaký zaručený "lék" na kocovinu? Bohužel ne. Z vlastních zkušeností, rad od kamarádů a nejznámějších babských tipů a triků jsem sestavila seznam toho nejdůležitějšího, co by vám v boji s kocovinou mohlo pomoci.

1. Prášky

  • Ibalgin - nedávno se mi svěřoval kamarád, že stejně jako si ráno instinktivně vyčistí zuby, večer po kalbě si před usnutím vezme Ibalgin. Ráno znova a údajně to pomáhá (osobně už mi Ibalgin nezabírá ani na slabou teplotu - možná si někdo z vás pamatuje na staré dobré časy, kdy se několik Ibalginů + trocha alkoholu rovnalo rychlému a snadno navoditelnému pocitu opilosti). Ale proč ne?
  • Acylpirin - Acylpirin je jiná. Osobně doporučuju po prokalené noci pozření Acylpirinu dřív než pravidelnou zastávku na WC. Pomáhá. Stejně jako většina rozpustnejch tabletek - Céčko, šumáky, multivitamíny...

2. Kyseliny

  • Kyselé okurky - Klasická babská rada. Když jsem ve 14ti přišla ze své první pořádné kalby, „zničila“ koberec a dostala zákaz vycházek na 14 dní, nevěřila jsem, že ráno může být ještě hůř. Sešla jsem do kuchyně a čekala sáhodlouhý rodičovský monolog. Ten se však nekonal. Místo toho přede mě mamka postavila sklenici okurek, s úsměvným šklebem na tváři se posadila vedle táty a jala se mě pozorovat a VYSMÍVAT se mému hroznému stavu. "Co sis děvče natropila, to si taky vyžer." Přesto si ale myslím, že kyselé okurky vám opici z hlavy nevyženou. Ba naopak. Představa pozření nakládaných okurek po prokalené noci má pro mě účinky přímo opačné - blitipudné:) Takže okurky raději zanecháme těhotným.
  • Citrony & pomeranče - Ovoce je přímo nabité vitamíny a to je přesně to, co vaše tělo po kalbě potřebuje. Tady ale pozor! Jste-li opravdu v hodně špatném stavu, kdy se obsah vašeho žaludku rovná nule a do záchodové mísy tak putují pouze žaludeční šťávy, je možné, že kyselá citronová šťáva smíšená s obsahem vašeho žaludku nebude při vyprázdňování horem dělat příliš dobře! A proto z vlastní zkušenosti radím - raději nejdříve něco snězte, než do prázdného podrážděného žaludku začnete ládovat kyselé ovoce.

A to je zatím konec první části tohoho malého seriálu o kocovině.