01. 06. 2013

Koutek asociálů

Druhá polovina srpna se nesla ve znamení návratů herních ikon a legendárdních titulů. Prsatá Lara Croft, svalnatý Duke Nukem či strategické Age of Empires Online hlásí návrat oblíbený srandy.

Překvapení, kterýmu ještě zábavní svět nestihl uvěřit, přinesla herní výstava PAX. Autoři loňských Borderlands totiž převzali otěže Dukova osudu a v pátek tak slíbili vydání Duke Nukem Forever. K velkolepýmu návratu slavnýho tvrďáka má dojít v průběhu roku 2011. Můžeme tak opět začít uzavírat sázky, jestli se tentokrát opravdu zadaří a největší americkej patriot po dvanácti letech spatří světlo našich PC, Xboxů a Playstationů.

Oživení Duka ale není jedinou neuvěřitelnou událostí. Hezkým snem, co nekončí, je i neplacenej přístup do dvou zásadních MMO - Lord of The Rings Online a  Everquest 2.

Pán prstenů zcela přechází na model Free2Play a Everquest 2 pro tento účel rozjíždí samostatný servery, kde hráče s tradičním předplatným nepotkáte. Obsah obou her ale podléhá omezením a pro odemknutí dalších postav nebo částí světa už bude potřeba vysolit chechtáky.

Dobrý den, Lara ven

Ze záhrobí se ale nevrácí jen Duke. (De)kolt oprášila i slečna Kroftová. Lara už je pár dní k vidění na Xboxu 360. Akční hopsačka Guardian of Light u recenzentů slaví úspěchy (průměrný hodnocení 87%), ale na PC i Playstation dorazí až 28. září. Za zmínku rozhodně stojí kooperativní multiplayer a ohlášení hned pěti přídavných balíků (DLC).

Hektolitry krve a další tisíce zombíků nabídnou od 10. října oba díly Left 4 Dead se svým DLC nazvaným Sacrifice. Balík má vyplnit příběhovou mezeru, ve které tým z prvního dílu přijde o jednoho člena. Jeho identitu určí samotní hráči.

Dodatečnýho dobrodružství se dočká i sci-fi hit Mass Effect 2, který 7. září přivítá přídavek Lair of the Shadow Broker. Nové milostné poměry jsou proto nasnadě.

Do budoucna se můžeme těšit i na šestý pokračování strategický tahovky Heroes of Might & Magic a oživení populární série Age of Empires v projektu s trvalým světem. I když hráč zrovna není ve hře, jeho království se má rozrůstat dál. Název Age of Empires Online tomu odpovídá a jeho autoři slibují i integraci sociálních prvků.

Za pozornost stojí ještě ukázka ze zběsilýho akčího titulu Bulletstorm, který vaši kreativitu v zabíjení nepřátel ocení body.

A na závěr jeden otřepanej citát: "Hail to the King Baby."