25. 09. 2010

(Ne)kozatá diskárna

Své druhé album totiž v těchto dnech vydala pod svým pseudonymem Katy Perry americká zpěvačka Katheryn Elizabeth Hudson. Pojmenovala ho "Teenage Dream", ale na své mládí zapomněla šestadvacetiletá zpěvačka velice rychle. Dnešní teenagerky se určitě neschovávají za kolibříky ("Hummingbird Heartbeat") a pávy ("Peacock") a divoké párty neprožívají jen v páteční večer ("Last Friday Night").

Celé album zní jako jasné vyhlášení útoku na podzimní klubové diskotéky a využívá tanečního prázdna, které vzniká po letních hitech prosluněných prázdnin. Od začátku do konce je velkým zklamáním umělotina syntetických nástrojů a beatů, které doprovází celé album. Na tvorbu z předchozího alba "One of the Boys" naváže tak maximálně již jmenovaná "Hummingbird Heartbeat" a příjemná klavírní balada "Not Like The Movies".

Za povšimnutí rozhodně stojí skladba "Firework", která svou atmosférou a rozjezdem trochu připomíná vyšperkovanou songu od 30 Seconds to Mars herce Jareda Leta. Singly, které stihly ještě letní datum vydání k písním "Teenage Dream" a především i ve své vtipné video podobě "California Gurls", kde kromě Kate uslyšíme i amerického perverzního rappera Snoop Doga, svůj potenciál vlézt do hlavy již předvedly.

Na desce se kromě zpěvačky autorsky podíleli skladatelé a producenti, kteří do tanečního světa přispívají již notnou dávku let v podobě spolupráce s Rihannou, Britney Spears nebo aktuálně Justinem Bieberem. To je bohužel nesmazatelným znakem alba a duchu, ve kterém se nese. Chvíli máte pocit, že posloucháte Pink! a pak zase Lady Gagu. Bonusové skladby v Deluxe Edition, ke kterým patří "If We Ever Meet Again" s producentem Timbalandem, zdařilá "Starstruck" s hudební dvojicí 3OH!3 nebo klubové a techno remixy "California Gurls" jen podtrhují, kterým směrem se Katy Perry vydala. Těšte se diskotéky, ale beze mě.

Katy Perry – Teenage Dream vychází 30.8.2010

 

01. Teenage Dream
02. Last Friday Night (T.G.I.F.)
03. California Gurls (feat. Snoop Dogg)
04. Firework
05. Peacock
06. Circle The Drain
07. The One That Got Away
08. E.T.
09. Who Am I Living For?
10. Pearl
11. Hummingbird Heartbeat
12. Not Like The Movies

Bonus disc: Dream On

13. If We Ever Meet Again (with Timbaland)
14. Starstrukk (with 3OH!3)
15. California Gurls (MSTRKRFT Main Mix)
16. California Gurls (Passion Pit Main Mix)
17. California Gurls (Armand Van Helden Remix)

Bonus track 18. Teenage Dream (Kaskade Club Mix)