05. 04. 2010

Plastické knihy / Pop-up books

TIP   Protože jste klikli na článek o knihách věnovaných lidem, co čtení zrovna dvakrát neholdují, dá se očekávat, že ani odstavcům tohoto textu moc šancí nedáte. Co bych se s tím tedy mazal, vezmu to na vysvětlenou rychle a obrazem :

Jak jste názorně viděli, termín "pop-up" nemusí být nutně spojen jen s otravnou webovou inzercí, vyskakovat mohou i ilustrace z knih! A tak zatímco vyskakující reklama na prodloužení penisu vás při čtení webu asi dvakrát nepotěší, vyskakující říše divů v téměř stejnojmené knize může být něčím, co vás příjemně vrátí zpět do dětských let :

Jenže začínat se čtením by se mělo pěkně od začátku. A co může být elementárnější, než kniha věnovaná abecedě :

Pokud jste už ale trochu odrostlejší a čtení zvládáte, nicméně vás zrovna neuchvacuje, čistá  abstrakce Davida Cartera, který spáchal pop-up titulů hned několik, vám dost možná kápne do noty :

Vězte, že pop-up publikací existuje překvapivě velké množství a dalo by se tu na ně odkazovat do nekonečna. Ale tuhle práci již nechám na vás. Vždyť nakonec odhalování na první pohled skrytého, je to, co dělá z vyskakovací literatury tak zábavné dobrodružství ♣