18. 02. 2008

Plugy, fake plugy, roztahováky

Patříte mezi lidi, kteří hltají fotky různých piercingů, tetování či všemožných jiných modifikací lidského těla, ale přitom na vlastní pierc či tattoo nemáte odvahu?

Tak to pro vás mám dobrou zprávu - existuje způsob, kterým lze celkem pohodlně vyzkoušet něco nevšedního a vybočit tak z věčného stereotypu a přitom to nemusí být nastálo.

Na základní škole mi k vybočení ze stereotypu stačily náušnice - když jsem si ušetřila 30Kč, zašla jsem si do nedalekého kadeřnictví, kde mi do ucha nastřelili zlatou pecku prakticky za pár vteřin. Teď mám v levém uchu dírky čtyři, v pravém dvě. Občas toho lituju a přeju si, aby to šlo vrátit zpět. Množství kovu v uších mi tak i docela brání v pořízení nějakého jiného piercingu, protože by za chvíli můj obličej vypadal jako sběrna kovu :)

Jak jsem ale stárla, hledala jsem další a další způsoby, jak být alespoň trošku jiná a jak alespoň na čas zkusit něco jiného. A tak jsem objevila tunely a plugy.

Většina z vás zajisté ví o co se jedná - roztáhlé ušní dírky do všelijakých velikostí. Existují pouze dvě skupiny lidí - jedněm roztahování uší příjde odporné, druzí ho zbožňují a roztahují jak můžou.

Takže o co že vlastně go?

Když už se rozhodnete roztahovat, musíte si pořídit roztahovák. Těch maj všude plno - stačí se podívat na www.tunnels.cz. Existují dvě varianty - buď už jste dopředu rozhodnutí, že chcete mít díru 15mm a v ní plug nebo tunnel, potom stačí obyčejný roztahovák, který po dosáhnutí určené velikosti "zahodíte". Nebo si pořídíte roztahovák, který budete moct nosit pořád.

Mě osobně se nejvíc líbí roztahováky z Fimo hmoty. Vyrobit si je můžete doma i vy sami. A fantazii se meze nekladou - roztahováky můžou být různých tvarů i barev.

Dobrá zpráva je, že roztahování může být dočasné. Dírky do 8mm se po určité době vrátí do své původní velikosti. Doporučuji roztahovat pomalu, používat mastičky a ze začátku alespoň jednou denně ucho vymýt a vyčistit. Začne-li ucho hnisat, jdete na to moc hrrr. Zpomalte a ucho čistěte solným roztokem.

Obecně se říká, že člověk nikdy neskončí na velikosti, kterou si předem určil. Takže když začnete na 5ti mm, je dost pravděpodobné, že zanedlouho si budete muset pořizovat plug o velikosti 16mm.

Pokud se vám plugy a tunely líbí, ale na roztahování nemáte dost odvahy, je tu ještě jedna možnost – Fake Plugy. Jsou to náušnice, které vypadají jako plugy, ale uprostřed mají tyčku, která se vejde do normální ušní dírky. Ale přesto – plug je plug. S tetováním z Bravíčka taky moc parády neuděláte :)

Související články:
Návod jak roztahovat