06. 03. 2008

Psí móda

Když jsem jednoho nepříliš pěkného lednového dne spěchala na jedničku do mé oblíbené Czimické knajpy, uviděla jsem to, co u většiny lidí vyvolává posměch a kroucení hlavy - dva malé krysaříky navlečené do pleteného čehosi, co připomínalo ponožky mého dědy.

Ale my, kteří nějakého toho miniaturního čoklíka vlastníme, víme, že "oblíkat" psy není otázkou týrání či lidského rozmaru, ale že u vymazlených domácích rozmazlenců je to prostě nutnost - malí psi trpí zimou stejně jako lidé. Co ale možná většina z Vás neví je to, že není nutné navlíkat psa do starých dětských punčocháčů s ustřiženýma nohavicema, popřípadě zatěžovat postarší sousedku, ať nám něco praktického uplete...

Pakliže si potrpíte na poslední módní výstřelky a jste ochotni investovat nějakou tu korunu do toho, čemu se říká "styl," určitě oceníte to, že Váš čtyřnohý miláček může být stejně "in" jako vy!

Jedním slovem - psí móda (? - pozn.kor.). Všechno, na co si jen dokážete vzpomenout - od obojků a vodítek vykládaných krystaly Swarowski, přes vestičky s kožíškem na kapuce (můj favorit), bundičky, nevšední mašličky pro jorkšíry, stylové pelíšky až po zbytečnosti jako jsou psí župany, pyžama a čepičky.

Pro pořízení nějaké takové nezbytné utility nemusíte chodit vůbec daleko. Na netu snadno objevíte nepřeberné množství takovýchto "glamour boutiques for dogs". (odkazy na konci článku). A pro úplné fajnšmejkry - dají se sehnat i stylové mikinky značky ECKO. Pakliže si potrpíte na tento módní styl, určitě se svým vytuněným "nigga" psíkem mezi rovnými kšilty sklidíte obdiv;)

A na závěr, aby mezi námi bylo jasno... :) Je skvělé mít psa s koženým růžovým obojkem a kamínkama, vytuněnej pelíšek s polštářkama a vestičku pro zimní večery, aby Vašemu miláčkovi nebyla zima. Ovšem psí džíny se zlatým řetězem, k tomu emo tričko a hiphopová čepka nebo šatičky s volánky a k tomu náhrdelník... Co je moc, to je moc, a proto pamatujte především na praktičnost a pohodlí psa - s retrívrem oblečeným v tyrkysovém svetříku asi moc parády neuděláte...

Související odkazy:

GLAMOUR boutique for dogs
Spokojený Pes
Centrum módy - Psí móda
Puppia
Psí obchod
Luxury Dog