04. 06. 2007

Sex Machines Museum: Nezletilým vstup zakázán

Ačkoliv na muzea a výstavy od malička moc nejsem, jednu jsem chtěl vidět vždycky.

Leč, už jen z důvodu nezletilosti (o riziku narušení mravní výchovy nemluvě), jsem nemohl. Když jsem si ale dělal seznam toho, co všechno udělám až budu velkej (= plnoletej), tuhle akci jsem nemohl nezmínit. A na rozdíl od ostatních přání a snů, tohle jsem si nedávno splnil. Chcete taky?

Sex Machines Museum je trvalá expozice v Melantrichově ulici, hned vedle Staroměstského náměstí. Málokdo se ubrání tomu, aby se alespoň na chvíli nezastavil a nezvážil návštěvu. A co vás vlastně uvnitř čeká? Na ploše tří pater naleznete (dle autorů) přes 200 exponátů, jako jsou například vibrátory, korzety a různá S/M udělátka. Stejně tak i latexové oblečky a jiné zajímavosti. Mě osobně se z exponátů nejvíc líbil tzv. antimasturbátor, což je vlastně malý soukromý elektrický vymítač ďábla. Chudáci pubescenti…

Největší zážitek vás ale čeká v přízemí, kde je zřízený malý kinosál, jenž promítá španělské porno z dvacátých let minulého století. Tam se dá strávit dobře vysmátý odpoledne i bez použití stimulantů. V playlistu se střídá příběh chlípného lékaře s povídkou o přítulném faráři. Účinkující herci splňují dobový ideál krásy… Ano, je to hot!

Celkově ale musím říct, že samotná výstava byla trochu zklamáním. Tři patra proběhnete rychleji než jste si mysleli a vyzbrojeni sexuální osvětou vás zas tolik ukázek z míry nevyvede. Vstupenky taky nepatří k nejlevnějším (v rozmezí 150-250 Kč; dětské vstupné se kupodivu nevede). Ale přes to všechno… Ten pocit, že můžete tam, kam jste donedávna ještě nemohli, že vidíte věci, před kterými vás chránili a k tomu si ještě připočtete naprostou ztrátu iluzí o mravních hodnotách svých předků… Pocit k nezaplacení :-)

Obrázky exponátů převzaty ze serveru:
http://www.sexmachinesmuseum.com