11. 03. 2010

Tahti Syrjala

Být chlapem, asi mě to nechá naprosto chladnou. Ale jelikož patřím k té části populace, která dokáže ocenit skutečné estetično, tahle mladá irská fashion blogerka mě dostává do kolen. Ve svých 18 letech je Tahti nejen luxusní ukázkou krásné ženy, ale také dokáže vyrazit dech svým nezaměnitelným stylem a odporem ke stereotypům. Je prostě svá a nebojí se experimentovat. Ať už se jedná o make-up (nejoblíbenější značkou je jednoznačně MAC), účes anebo právě oblečení - Tahti miluje tlumené tmavé barvy a kontrasty, žádné barevné výstřelky u ní nenajdeme - nudit se nikdo nebude. Milovnice haute couture se nezapře.

V současné době se to fashion blogy jen hemží, jelikož je to ta nejzaručenější cesta k vysoké návštěvnosti. Recept je jednoduchý – stačí být relativně hezkou dívkou, mít bohaté rodiče aka hodně peněz na nové oblečení, a přítele – slibného začínajícího fotografa, který je shodou náhod také vcelku příjemně vnějškově vybaven, a to obzvlášť pro čtenářky ve věku 13-16 let. Hotovo? Máte vyhráno!

Tahti na to sice šla trochu jinak, ale i přesto se může po pouhém půlroce blogování pochlubit průměrně 13.000 návštěvami za měsíc. Nejenže své čtenáře pravidelně oblažuje svými fotkami v božských modelech, ale (ač to zní jakkoliv neuvěřitelně) navíc má také něco v hlavě, takže si dovolím menší radu - zkuste všechen text okolo neignorovat jako já, když jsem její blog poprvé objevila. Je to těžké, protože nějaká vyšší síla vás bude pravděpodobně nutit zuřivě scrollovat a hltat všechny fotky ve smrtícím tempu, ale opravdu – stojí za to věnovat aspoň tu a tam trochu času čtení.

Vedle extatických zrakových vjemů si můžete téměř u každého postu pustit také hudební doprovod, což jako milovnice hudby obzvlášť oceňuji. K završení všeho skvělého Tahti občas nabídne nějaký ze svých receptů, samozřejmě i s fotkami, které vás uvrhnou do neutuchajícího hladu a zoufalství z toho, že ve vaší lednici najdete pouze víno, okoralý sýr a starý citron.

Ať už hledáte inspiraci pro vlastní šatník či jen ukrácení dlouhé chvíle, Tahti nikoho nezklame, zkuste to sami: http://tahtisyrjala.blogspot.com/.