06. 09. 2010

Tvoje máma to žere. Co tenhle týden TV dá

Šlágry týdne se tentokrát ponesou ve znamení seriálů. Čekaj nás totiž hned dvě premiéry. Je sice jasný, že jste to stejně všechno už dávno stáhli a viděli, nicméně v duchu národní tradice je alespoň nutný slyšet českej dabing. A pak na něj nadávat. 

Pravá krev :: po 22:05 6.9.ČT2 se  u nás vysílá s brutálním zpožděním, ale chvála veřejnoprávní televizi, že vůbec. Jeho premiéra o desáté je možná nepraktická, ale s ohledem na omladinu nutná. Tenhle seriál je totiž stejnej jako jeho znělka. Plnej animalního sexu, násilí, krve, maloměsta a dobře budovaných charakterů. Pochopitelně jde především o brutální kalkul a trend, ale zvládnutej jako málo co. První díl vás asi do kolen nedostane, ale stačí tomu dát pár epizod a už nebude cesty zpět.

Okresní přebor :: po 20:00 6.9. Nova Člověk si u Novy nemůže bejt nikdy jistej, ale podle ukázek se zdá, že se nám v domácí produkci rodí nová klasika, navazující na odzbroující lidovost a až Hrabalovské pozorovatelství Hospody. Superlativy ale radši omezim, protože se už za pár hodin můžu ukazát jako pěkně důvěřivej debílek.

Futurama VI :: po 21:05 Prima Cool Tahle série sice už nějakou chvíli běží, ale pro případ, že byste ji minuli, ji musím zmínit. Už jen pro to, jak s vzácně minimálním zpožděním se u nás vysílá... Pro milovníky sci-fi a americký popkultury - povinnost. Jediný seriál, který zvládá reference i sám na sebe!

Co si naopak s klidnou duší můžete nechat ujít jsou další díly Californication, která s každou serií upadá do řidčího bahna nemotivovaný oplzlosti a trapnosti.

Na co se podívat s mamkou

Dvě tváře lásky :: čt 9.9. 20:00 Nova Cinema Barbra Streisand si nepřipadá ani trochu atraktivní, přesto touží po romantickém vztahu. Také Jeff Bridges by rád našel někoho blízkého a fyzický zjev pro něj není důležitý. Když se ti dva potkají, zjišťují, že láska má dvě tváře..

Už ta upotuávka je ve své bezelstné upřímnosti neuvěřitelně vtipná. V podstatě se tu o obou hvězdách říká, že jsou to ošklivý držky... ale mámě se to bude líbit. Film o tom, že láska kvete v každým věku a i ušmudlaná ženská může bejt nakonec docela kus, co sbalí vysokoškolskýho profesora, je prostě trhák. A vy u toho ani nebudete moc skřípat zuby, protože dialogy jsou v týhle komedii překvapivě vtipný a má to atmosféru zašlejch romantik, jaký se už dneska netočej.

Starý ale dobrý

Smrtonostná zbraň 4 :: pá 10.9. 22:15 Prima "Žíká se rejže, čuláku!" Jasně, že čtvrtej díl patří k tomu horšímu z tetralogie, ale pořád si vede dost nadprůměrně. Asi jsem už na tyhle dnešní buddy movies strarej, ale prostě to není co bejvalo a tak jsem rád za každej závan minulosti, která je ještě stále dost povědomá, abych ji s klidným svědomím nechal běžet v telce, zatímco  se hrabu v lednici.

Komando :: so 22.15 Prima A odkaz osmdesátek ještě chvíli neopustíme. Pokud nejste malí smradi, je jasný, že Komando jste viděli už stokrát. Jenže ve kterým filmu uvidíte guvernéra Kalifornie nést na rameně vzrostlej strom a v návaznosti na to se spolu s dcerou maniakálně smát srnkám? I když by Komando stejně dobře mohlo zapadat do kategorie "Už ne, ty vole", především díky svý první půlhodině mě nikdy neomrzí.

Už ne, ty vole

Slečna drsňák :: po 6.9. 20:00 Prima I když je mojí největší hanbou, že jsem ve svejch dvanácti letech Sandru Bullock tajně miloval, nemstím se jí tím, že bych vás odrazoval od osmého shlednutí její smířlivé kritiky Miss Universe, jenom se to prostě  dál nedá. Jestli jsem se při většině gagů tohoto kousku cítil při prvním shlédnutí jen mírně trapně, s opakováním se můj pocit mění ve vyložené otrávení. Jestli vás vcelku oprávněně napadá otázka, proč na to teda kurva furt koukám, tak si ji nechte pro sebe.

V životě jsem neviděl

Ssssssss: : so 22.00 Prima Cool A taky nikdy neuvidím. Buď je to o hadech, nebo o úniku plynu, každopádně se českej distributor při vymýšlení názvu dobře bavil a smysl pro humor maj evidentně i dramaturgové Primy.

Mně ale došel, takže je nejvyšší čas končit. Nashle za tejden, nebo za dva.