28. 03. 2010

Underoath - European Tour 2010

Stejně jako Cartman ze South Parku poznal, že jedině s kapelou hrající "christian rock" může dobýt svět, najdeme i velký zástup rockových kapel, které do své hudby náboženství nechávají promlouvat. Jednou z takových je americká kapela Underoath, kterou velmi brzy uvidíme i u nás. 

Tuhle epizodu South Parku si mimochodem můžete v originále pustit zdarma na oficiálních stránkách seriálu.

Jde vůbec křesťanství a rock dohromady? Spoustu současných interpretů napříč pop-punkem, rockem, alternativou či hardcorem v jejich tvorbě křesťanství ovlivňuje. Těžko odhadovat, do jaké míry jsou vírou opravdu motivováni. Jejich desatero by pak mohlo znít spíš třeba: nepřezvučíš, neunudíš, nezklameš, rozpohybuješ fanoušky, vydáš našlapané album, apod.

Mezi hudební skupiny, které do větší či menší míry náboženství ovlivňuje, můžeme zařadit například The Classic Crime, Paramore nebo poměrně nedávné návštěvníky Prahy, kapelu Emery. Božími mlýny snaživě mele i kapela Anberlin, jejíž členové o tomto tématu velmi často veřejně mluví. Že koncert kapely, která šíří boží poselství svou hudbou, nemusí vypadat jako svátá mše na půdě kostela, nám předvede pořádně divoké uskupení z Floridy -  Underoath.

A to už 1. dubna 2010 v pražském Lucerna Music Baru, kde Underoath vystoupí společně s britskými metalcoraři Architects a domácí scénu zastoupí plzeňský objev Shogun Tokugawa. Jestli jste nikdo nebyl na párty kapely, jejíž členové věří v poněkud jiné síly, než ty fyzikální a ke svému statusu přidávají název „christian“, tak doporučuji zavítat na tento koncert, protože atmosféra bude paradoxně opravdu velmi pekelná. Navnadit se můžete následujícím videoklipem.