22. 08. 2010

Wonder Woman Invisible Jet Toy

Myslíte si, že jste svou absencí na letošním Comic-Conu v San Diegu nepřišli o nic zásadního? Chyba lávky. Za cenu většího mekáčového menu jste si zde mohli koupit sběratelskou raritu, které konkuruje snad jenom prd v sáčku.

Firma Mattel si totiž pro letošní meeting nerdovské obce připravila skutečnou lahůdku: Neviditelný tryskáč z komiksu Wonder Woman. A světe div se, svoji koupenou hračku skutečně nevidíte! Možná je neviditelná a možná jste jen zatraceně naivní, rozhodně se ale jedná o artefakt, který stojí za vidění.

Mattel tak s neviditelným tryskáčem zaútočil na pozici té dosud nejbizardnější sběratelské figurky - The Meat z Rockyho. Patrně jenom prázdná krabička může soupeřit s Rockyho tréninkovou hovězí flákotou!

Na první pohled šílený nápad se zrodil v chorých mozcích lidí z marketingového oddělení jako aprílový žertík. Na Facebook tehdy vypustily zprávu o přípravě této „figurky“ a přiložily obrázek krabičky, kterou můžete vidět výše.

Hodně to tehdy připomínalo nerealizovaný fanouškovský vtípek s figurkou ze Star Wars výstižně pojmenovanou The Force. Ano, i v tomto případě se jednalo o pouhý obal údajně naplněný tou nejmocnější silou v celé galaxii.

Nicméně pro někoho jasný žert, se řadě fanoušků a sběratelů zalíbil natolik, že bombardovali Mattel s žádostmi o jeho skutečnou realizaci. Jejich hlasy byly nakonec vyslyšeny a na Comic-Conu byl neviditelný tryskáč exkluzivně prodáván za lidových pět dolarů. Aukční síň eBay je už pochopitelně plná nabídek a komiksový nadšenci se divoce přehazují!

A co vy? Máte chuť koupit si po vzoru Mafiósa nic za pět centů?