(D)epilační test

Redakce Youngstyle se nebrání žádné výzvě. Zvládli jsme ty nejodpornější krabicový vínka, nejostřejší chilli omáčky, i nejzředěnější „koly“. Tentokrát ale přišlo na řadu něco, z čeho se hrůzou naježí chlupy snad každému muži - test depilačních a epilačních prostředků.

Jak se kvapně blížil osudný den D(epilace), začala nás sužovat nervozita a původní nadšení ze vstupu do dosud neprobádaných vod vystřídalo lehké zoufalství. Naproti tomu zástupkyně slabšího redakčního pohlaví nedokázaly skrýt své nadšení a ustědřovaly našemu už tak dost znásilněnému seběvědomí četné rány ještě před začátkem akce.

Navzdory očekávání nekřesťanských muk se testu ale i tak nakonec zúčastnilo pět mužů, o které se s chutí postaral stejný počet žen vybavený depilačním krémen, voskovými pásky, (d)epilačními strojky a pro sichr i starou dobrou pinzetou.

Depilační krém

Napatlali jsme si na různé partie něco, co vypadalo i vonělo jako dětská zubní pasta. Po chvíli působení jsme setřeli stěrkou naše mužné ochlupení. Už to vypadalo na pěknou nudu, když jednomu z testujících byla odstraněna s mužnou srstí i vrchní vrstva pokožky.

"Vždycky mě pálil, takže na intimní depilaci urychleně zapomeňte, pokud nechcete mít celibát a problémy při močení. Chlupy sice odstraní, ale za chvíli je máte zpátky. A navíc nejsem fanoušek zatuchlých vůní."

Až na ten drobný detail, že kromě chlupů odstraňuje i kůži se krém osvědčil skvěle. Otevřená rána možná není tím nejsvůdnějším, čím v posteli překvapíte, ale na druhou stranu máte jistotu, že z ní vám krom strupu určitě nic neporoste, takže za funkčnost dostává depilační krém Veet velké plus.

Voskové pásky

Pokud by nadšené očekávání jatek v myslích přítomných žen bylo ještě o něco větší, došlo by pravděpodobně k několika spontánním zadušením. Chtěly krev, bolest a taky respekt od svých partnerů za utrpení, které kvůli nim dobrovolně podstupují. Proto do voskových pásku vkládala děvčata veškerou svou naději …

"Člověk si zařve, ale pak má na několik týdnů klid. Chce to jen rychlou ruku a nezhroutit se, když je pásek přilepený a už není cesty zpět. Tip na kuráž: hard rock + volume doprava + počkat si na refrén."

Ale k jejich zklamání to ani moc nebolelo a někteří masochističtěji založení jedinci, to shledali i docela příjemným. Co si budeme povídat, vosk byl zkrátka zklamal očekávání na obou stranách. Po vítězství nad tímto strašákem se těch několik mučících nástrojů krčících se ve stínu rozpitých lahví s alkoholem, náhle zdálo jen jako dětské hračky.

Epilátor / depilátor

Sadisticky vrnící mašiny, které po spuštění začaly vydávat zvuky ne nepodobné motorové pile z Texaského masakru budily hrůzu už svým zjevem. I kdyby nebylo tohoto hudebního doprovodu, epilátor Philips by si zjednal respekt už jen chřtánem roztočených pinzet. A ani depilátor Braun se nenechal zahanbit.

"Bolí to, trvá to a ten zvuk je peklo. Navíc člověk podstupuje riziko, že mu strojek s chlupy strhne i kus kůže, což opravdu k*revsky bolí a vzhled á la malomocenství na opačné pohlaví nefunguje. Vyzkoušeno."

Vteřina psychického teroru, kterou si prožije každý nebožák, k jehož ochlupené části těla se strojek blíží, je asi tou nejhorší částí samotné procedury. Poté už to prostě jenom bolí. Protože při trhaní porostu na holeních jsme se tvářili příliš statečně, došlo i na lýtka, záda, břicha (a můžeme být rádi, že ne na ohanbí). Naše útrpné výkřiky chladily jako balzám duše přítomných, voskovými pásky ponížených, žen. Uznáváme, tohle se s holením vousů srovnat rozhodně nedá.

Pinzeta

Po překonání výše zmíněných příkoří nás pinzeta už nevzrušovala. Malé štípnutí nikdo přes pokročilé ovínění ani necítil, takže jedinou nevýhodou téhle pomůcky zůstává fakt, že výsledky nebyly na zarostlých tělech testovaných absolutně vidět.

"Bezbolestné, ale tak zdlouhavé, že radši zažiju několik chvil agonie, než bych tímhle trávila dny, popřípadě týdny."

Doporučujeme pouze v případě, že váš tělesný porost svou hustotou nepřevyšuje pubické ochlupení novorozeněte.

Po absolvování (d)epilačního testu, můžeme s tím nejlepším svědomím vzkázat světu, že ženy, Mel Gibson a tenhle albánec jsou ty největší pozéři pod sluncem. Vzpomeňte si na to, až vás zas budou popichovat s rýmičkou, protože kdyby ta byla přenosná na ženy, tak by už dávno vyhynuly.