JoyRide – den 1.

Na své si přišli o prvním zářijovém víkendu milovníci extrémních sportů, zábavy a hudby. Sedmý ročník sportovně hudebního festivalu JoyRide se tradičně konal na Císařské louce a kromě možnosti zničit své ledviny a spočinout na zemi před pódiem za zvuku slibných kapel lákaly k vyzkoušení rozličné aktivity.

 

Ti otužilí a fyzicky zdatní si mohli například zvednout hladinu adrenalinu formou wakeboardingu či jet skiingu na teplotně „přívětivé“ Vltavě. Jen těžko si ale dokážu představit, že by někdo tento doslova očistný zážitek dobrovolně absolvoval. Mnohem schůdnější varianta sportovního vyžití se tak skýtala na pískových hřištích, kde jste mohli poměřit síly v plážovém fotbalu nebo písečném rugby. Tu také volila drtvá většina návštěvníků.

Ulevit své frustraci a vybít nahromaděnou agresi pak člověk mohl na paintballovém či airsoftovém hřišti. Jako zdaleka nejzajímavější a možná i nejnáročnější atrakce celého JoyRide se pro mě ale nakonec ukázala samotná cesta na Císařskou louku.

Kdo se těšil na hudbu a slibované kapely se ve finále mohl dočkat (ne)pěkného zklamání. Hudební část měla hned odpoledne rozjet kapela Night, ta ale nevystupovala a nahradila ji  banda  s příznačným názvem Prowisorium. Po nich vlítli na pódium natěšení Post-It, kteří zahráli slušný průřez jejich diskografií a neopomněli songy jako Závislost, Gigolo, Kamkoliv Se Vydáš nebo Až Zazní Výstřel.

Další plánovaná macho metalová kapela Status Preasents do lidí naprala solidně uřvané kytary a zpěvy. Zaujali nejenom hudbou, ale i nástroji, které kytarista střídal. Po nich slibovaní Clou, vrcholný bod večera, kteří měli odehrát skoro hodinu a půl dlouhý set.

Z technických důvodů ale bohužel nezahráli. Patrně díky chybějícímu vybavení nebo jeho nedostačujícím technickým parametrům, takže výtka padá na hlavu pořadatelů. Tento fakt se tak bezpochyby  nepříznivě podepsal na mimice návštěvníků, kteří si přišli poslechnout především je a ve výsledku i na celkovém vyznění koncertu.

Následující den se JoyRide přesouvá do pár metrů vzdálených branických ledáren, kde bude k vidění další dávka známých interpretů a spousta adrenalinových sportů.