Joyride – den 2.

Když se sejde pár týpků, co to umí na kolech, motorkách a vůbec všem, co má dost koní pod kapotou a ještě se k tomu připojí několik dobrejch kapel, skvělá akce je hned na světě.

Druhý den již sedmého ročníku Joyridu proběhl v A-parku Ledárny. Sluníčko svítilo a návštěvnost se během dne zvyšovala  úměrně hladině alkoholu v krvi. Vzduchem se nesl závan benzínu, který  tak často přebila vůně trávy, že mohla bych se ani nedivila přejmonování Joyride na Jointride.

Hudební stage zela prázdnotou, zato všechny arény praskaly ve švech. Důvod byl prostý, když se kluci, co jezdí BMX, MTB a nebo FMX posadí na své dvoukolé miláčky, nelze odtrhnout zrak.

BMX & MTB ARENA byl  takovej plácek ohraničenej zábradlím u něhož postávali především holky a očumovali bikerům zadky v těsných kalhotech -  a že se bylo na co dívat! Kdo těmto kvalitám neholdoval, určitě ocenil jejich nadání. I přes pár ošklivých pádů byli totiž kluci neuvěřitelně dobrý.

FMX ARENA - co se tam dělo, se dá slovy jen těžko popsat. Dech beroucí skoky jezdců létajících vzduchem sem a tam, motorky se drží třeba jednou rukou, a  navíc jim nebylo ani dvacet. Na závodě nechyběly přední špičky českého Freestyle Motocrossu a vše se naštěstí obešelo bez vážných nehod.

Při minutové procházce do další části areálů kolem mě projelo pár segwayů, což jsou ty vozítka na kterých se Prahou prohání především němečtí důchodci. Pohádkové sedmimílové boty na sobě mělo  několik lidí. Drandili uličkami, kde jste si správně po Česku mohli koupit nějakou tu klobásu nebo langoše a nechyběli ani čínští spoluobčané, u jejichž stánku se kupila suveréně největší fronta – na nudle.

Dolní část Ledáren byla zasvěcena tanci. COOL BreakDance Aréna celkem nepřekvapivě lákala soutěží v breakdance a streetdance. Kluci a holky v XXL hadrech to tam rozjížděli za zvuků hudby, do které moderátor občas zahlásil Yeah, Oouh nebo Oh Yeah. Byla to ale pěkná podívaná a lidí se přišlo podívat opravdu hodně.

Největší tahák ale představovala Joyride.cz Stage. Zahrálo si zde za velmi slušného ozvučení celkem osm kapel. Po hudebním propadáku z prvního dne jsem měla strach, co se bude dít. Z technické stránky proběhlo ale vše dobře. Jen škoda toho nepsaného pravidla : „Kdo později hraje, víc lidí před stagei má“.

Kapely Rara Avis a Volatvox jsem neviděla, hráli  totiž jako první. Ale publikum jste prý mohli spočítat na prstech pěti rukou. Pak  nastoupili River Jordan. Tihle pražáci mě opět přesvědčili o svých kvalitách, avšak pro jejich kytaristu Capsa to byl poslední koncert. Solitér Niceland, předvedl skvělé vystoupení a zpěvák Michal Motyčka má takové výšky, jakoby mu snad tam dole něco chybělo. Eddie Stoilow a Mr.Loco, si po něm už moji pozornost nevysloužili.

Hlavní hvězdy večera bezpochyby PSH a SKYLINE, vyvolali solidní tlačenku před stageí. Když začali Peneři hrát, nedalo se téměř hnout, ale o to lepší byla nálada. Nebo to snad bylo crackem? Těžko říct. Tihle rapeři  rozhýbali úplně všechny a při nejznámějších skladbách Parket a Praha se lidi ani nestyděli notovat. SKYLINE zakončili celou akci a to, co Peneři začli, Skyline dotáhli k zničujícímu konci. Jejich vystoupení lze shrnout jako jedinečné a silně taneční, elektronická se tak hudba stala třešničkou na dortu celého Joyridu.

Výborná akce, kde alkohol tekl proudem a ksicht starosty Prahy 4 na vás koukal ze všech stran - tak by se dal popsat letošní sobotní Joyride. Kdo ho prošvihl, prohloupil. Kdo ne, odnesl si spoustu zážitků, pár komáří štípnutí a zřejmě i ranní kocovinu.

A pokud vám náhodou unikl report z prvního dne, k dispozici je přímo tady.