Proč by holky měly přestat dělat covery na youtube

Jeden děsně slavnej chlap kdysi řekl, že jsou jen dva typy lidí - ty co rozlišujou lidi na dva typy a ty co ne. Já jsem z těch, co rozlišujou a v případě holčičích coverů na júťjúb vidím buď holky, co se otrocky snažej trefit každou notu  líp než originál, nebo ty co si myslej, že ho můžou nějakejma, jak by řekl Ondřej Hejma, kudrlinkama vylepšit. A jestli je něco fakt peklo, pak Včelka Mája v podání další rádoby Chris Aguilery.

Celej tenhle princip coverů je sám o sobě dost ujetej, ale zejména v případě holek skvěle naplňuje, co tvrdí většina statistik - ženský dávaj před vyšlapáváním vlastních cest přednost dokonalýmu procházení těch vyšlapanejch. A teď nejsem jen šovinistický prase, to říká věda. 


Jestli obě skupiny těhle zpěvaček něco spojuje, je to úplný vytěsnění významu. Jako by zpívání byla nějaká posraná soutěž. American Idol skončil, holky. Člověk je slyší a říká si, že technicky jsou fakt slušný, ale je to tak prázdný...

Úplně mě děsí, že holky, co chápou že za zpěvem by měla bejt i nějaká zkušenost a prožitek, zní jako když uchází duše u tatrovky a do strun se trefí jen občas. Jenže je z toho tak nějak cejtit to srdíčko.

Těžko říct, jestli jde o pravej fenomén a nebo jestli jsou jen nejvýš odkazy s holkama, co uměj zpívat a jsou pěkný, což implikuj devadesáti procentní šanci zůstat povrchní a dutá. Současnej stav holčičích coverů na youtube ale není v jejich mediánu zrovna lichotivej.