Uffie - Sex Dreams and Denim Jeans

Jestli se vám líbí Uffie, jste idioti. To neříkám já, ale NME a můj známej k tomu dodává, že je to prostě píča. A má asi pravdu, jenže je to píča s deskou, na který jsou minimálně čtyři neskutečně frajerský tracky.

Jestli totiž Uffie něco zvládá, je to obklopit se hodně schopnými  muzikanty. Justice, Pharell Williams - ochomýtá se prostě kolem zatraceně cool etalonů a dostává do hudebních vod prvek, který jsem naposledy slyšel v Zappově Valley Girl - americkou prázdnotu středovýchodu a jeho nekonečnejch obchoďáků.

Sex Dreams and Denim Jeans jde shrnout dvěma slovy - taneční askeze. Uffie nahrála desku ořezanou až na samotnou dřeň, která vůči dnešní veskrze opuletní přeprodukovanosti lp najednou působí jako buranské disko poskládané za hodinu v obýváku na zatraceně drahejch mašinkách.

Podobně diletantský a nutno říci i neopakovatelný je Uffiein rapový styl. Všechny texty plné sebeobdivu, povrchnosti a přiznaného nihilismu se mění v děsivé rytmizované říkanky, jejichž posměšný rytmus druhé třídy jen dokresluje obraz toho, jak se pěkně oháklý holky vysmívaj tý s rovnátky.

Tahle deska je prostě umění ve svý ryzí podstatě. Odhaluje zcela nepokrytě skutečnost o svém tvůrci. Žádná vyumělkovanost, tohle je úplně krystalickej pohled do hlavy současnejch holčičích party animals.

Sex Dreams and Denim Jeans je stejně jako její autorka píča, ale právě proto byste ji aspoň jednou měli pořádně projet.  Skladby se spíš výjimečně dostanou přes třetí minutu a když nic jinýho, je to úžasně demaskující dílo.