Tvůj zastydlej kámoš to žere. Co tenhle týden TV dá

Protože jsem to minule s délkou článku nevkusně přepálil a bylo by šílený vysilovat se takhle každej tejden a protože je asi jedna ráno a já jsem vážně utahanej, dneska to, děti, vezmu trochu hopem.

Hity týdne

út 14.9. 21:20 Prima Druhý díl reality show Na Nože! je takový malý svátek milovníků kruciprdele, hraní si s kameny a hlav jako koleno. Zdenda Pohlreich se vrací a já tajně doufám, že všem adeptům v kuchyni pořádně naloží.

so 18.9. 20:00 Nova Iron mana už všichni viděli. A podívaj se na něj rádi znova. Film skvěle balancující mezi akčním blockbusterem a konverzační komedií je pro mě dodnes jeden z nejlepších celovečeráků na motivy komiksu, teda alespoň co se "popcornu" týče.

so 18.9.21:50 Nova Cinema Johnny Mnemonic Kyberpunková klasika s Neem v hlavní rolikterou nejméně polovina vašich přátel ze srdce nenávidí, rozhodně stojí za opakovaná shlédnutí. Podobné filmy se už patrně nikdy točit nebudou a možná je to dobře. 


ne 19.9. 14:25 Nova Co se to sakra děje se světem, že hlavní vysílací čas obsadí taková obskurnost jako Talentmania a přitom možná nejpromakanější Nolanův film - Dokonalý trik - běží v tuhle pochybnou dobu? Ještě, že mě máte a teď už si ho nenecháte ujít.

Na co se podívat s pubertálnim kámošem

út 14.9. 23:15 Nova I když by to podle názvu sedělo spíš do následující kategorie, Farellyovic Blbý a blbější je dnes už naprostá klasika a svým způsobem i jedna z prvních penetrací mainstreamu žánrem, na který by plno filmových kritiků nejradši zapomnělo. Váš kámoš se zaručeně rozbrečí smíchy u hlasitého průjmu, "romantické" koulovačky nebo prodeje mrtvých zvířat slepým dětem a vy se k němu nakonec nejspíš taky přidáte.

Televizní zlo

pá 17.9. 21:25 ČT1 Měl jsem sice velkou touhu vybrat do této mírně nenávistné kategorie Slečnu drsňák 2, ale Sandru už nechám na pokoji. Veřejnopávní televize nás totiž co týden poctí mnohem zahnědlejším klenotem - Všechnopárty! Jako vážně, je k tomuhle potřeba něco dodávat?

A nakonec něco pro intouše

st 15.9. 22:00 Prima Cool Mrtví muži nenosí skotskou sukni jsou "Filmová koláž využívající záběry filmů, které paroduje stylem, který pobaví, rozesměje a v některých místech rozchechtá." DeAbajo to shrnuje celkem výstižně. Steve Martin zde dokazuje, že není komikem jen kvůli velikému nosu a svou poctou noiru těší zejména cinefily. Kdo považuje Mazanýho Filipa za vrchol originality, možná bude vyveden z omylu.


Hotovo dvacet.